Fóliové bazény

Rozoznávame dva základné druhy bazénov, bazény s prelivovým žľabom a bazény so skimmerom.

Bazény s prelivovým žľabom

Prelivové bazény sú charakteristické tým, že vodná hladina siaha až po hornú hranu bazéna. Práve vďaka tomu sa efektívne využíva celá hĺbka bazéna. Prelivový bazén je po celom obvode lemovaný mriežkou, ktorá kryje prelivový žlab.

Veľkou výhodou týchto bazénov je okamžitý odvod znečistenej povrchovej vody do prelivového žlabu a do tkz. vyrovnávacej nádrže. Odtiaľ je voda nasávaná bazénovým čerpadlom do predfiltru a následne do bazénovej filtrácie s filtračným pieskom. Odtiaľ je cez ohrev a dezinfekciu vracaná pomocou trysiek späť do bazénu.

Väčšina týchto bazénov je zhotovená z betónu potiahnutá bazénovou fóliou Alkorplan.

Bazény so skimmerom

Skimmerové bazény sa vyznačujú tým, že vodná hladina siaha cca 10 až 15cm pod horný okraj bazéna. Skimmery sú otvory umiestnené pozdĺž hornej hrany bazénu. Voda je nasávaná cez skimmer, kde sa v záchytnom koši zachytávajú hrubé nečistoty a následne sa voda dostáva k pieskovému filtru.

Vyčistená, vydezinfikovaná a ohriata voda sa cez stenové trysky vracia späť do bazéna. Skimmerové bazény patria medzi najvyhľadávanejšie z dôvodu nižšej ceny a menších nárokov na stavebnú prípravu.

Vďaka viac ako 30 ročným skúsenostiam s výrobou fólií z mäkčeného PVC sa pri fóliách ALKORPLAN dosahuje vynikajúca dlhodobá rozmerová stabilita. Tento fakt dokumentuje veľké množstvo úspešných realizácií po celom svete.

 

Prečo bazén z fólie alkorplan?

 

  • Najlepšie technické a dekoratívne riešenie pri budovaní bazénov
  •   Ľubovoľný tvar a rozmer
  •   Široký výber farieb a možnosť ich kombinácie
  •   Rýchla inštalácia fólií
  •   Ľahko opravitelné poškodenie fólie
  •   Rýchla premena starších bazénov
  •   Znížené náklady pri renovácií starších bazénov
  •   Farebná stálosť fólie ALKORPLAN 2000/3000

 

 

Alkorplan super 2000/3000

Je bazénová fólia vyrobená z mäkčeného PVC s vystuženou vložkou z polyesterovej tkaniny.

Fólia je  v celej svojej hrúbke a na svojom povrchu je naviac zabezpečená ochrannou akrylátovou vrstvou, ktorá zabraňuje zachytávaniu nečistôt na povrchu fólie (najmä v mieste kontaktu vodnej hladiny so stenou bazéna).

Akrylátová vrstva výrazne zvyšuje stálosť farebnosti a odolnosť fólie proti mikroorganizmom, uľahčuje čistenie a údržbu.

 

Alkorplan protišmyk

Je bazénová fólia vyrobená z mäkčeného PVC s vystuženou vložkou z polyesterovej tkaniny a protišmykovou úpravou vhodná predovšetkým na schodiskové stupne či iné časti bazénu, kde sa takýto povrch vyžaduje.

 

alkorplan